Téměř sedm stovek dětí z ostravských škol přilákala 26. května na zaplněné Prokešovo náměstí před radnicí akce s názvem Barevný den, zaměřená na podporu třídění odpadů ve městě.  Přichystalo ji statutární město Ostrava ve spolupráci se společností EKO-KOM, a.s.

Cílovou skupinou byli zejména žáci 3.-5. tříd ostravských základních škol. Zajímavý a zábavný program měl pomoci dětem lépe pochopit třídění, jeho smysl a motivovat je (a jejich prostřednictvím i jejich rodiče) ke správnému nakládání s odpady.

Chtěli jsme hravou formou ukázat dětem důležitost problematiky ochrany životního prostředí, která může začít přímo u nich doma – třeba právě pečlivým tříděním odpadů,“ řekl náměstek primátora Aleš Boháč.

Připraveny byly tematické aktivity, hry, soutěže, atrakce  a také podrobná a zábavná analýza komunálního odpadu, která probíhala před zraky účastníků přímo na místě. Děti se mohly těšit na malé motivační dárky nebo vyzkoušení pozice řidiče svozového vozidla OZO na přilehlém parkovišti a na mnoha jiných tematických vozítkách přímo na náměstí.

Součástí akce bylo také slavnostní vyhlášení výtvarné souteže „Vím, co s odpady!“, kterou pořádala městská odpadová společnost OZO. Ocenění dětem předal náměstek primátora pro životní prostředí Aleš Boháč společně s mluvčí společnosti OZO Vladimírou Karasovou.