Akce v reuse centru – swap rostlin, výroba vermikompostéru a založení semínkovny

3.Květen 2022

Swap rostlin, výroba vermikompostéru a založení semínkovny – to vše můžete zažít 18. 5 odpoledne. Pěstitelé pozor! Je tady slíbený jarní swap!  Jako bonus vás naučíme,… Číst dále… »

Hledej pramen vody 2022

3.Květen 2022

Na Slezskoostravském hradě proběhne slavnostní vyhlášení výherců. Hledej pramen vody je ekologický projekt, který u příležitosti Světového dne vody připravuje společnost Ostravské vodárny a kanalizace a.s…. Číst dále… »

Jak je to s počty ptáků u nás – přibývají, nebo ubývají?

3.Květen 2022

Pozvánka na přednášku Zoo Ostrava: Jak je to s počty ptáků u nás – přibývají, nebo ubývají? Ptáci jsou bezesporu nejnápadnějšími a nejsledovanějšími obratlovci ve volné… Číst dále… »

Den Země 2022: XX. ročník

20.Duben 2022

Středisko volného času Korunka Ostrava – Mariánské hory, příspěvková organizace  

Den Země 2022 – Komenského sady

20.Duben 2022

V Komenského sadech v Moravské Ostravě nabízíme mateřským, základním, středním školám a široké veřejnosti den plný zážitků s poznáváním světa kolem nás s environmentálním programem… Číst dále… »

Den Země v Knihovně města Ostravy

19.Duben 2022

Od jarních měsíců se potýkají zvířata se suchem. Přirozených zdrojů vody ve městě ubývá, proto budeme v Knihovně města Ostravy v rámci kampaně Den Země vyrábět pítka pro ptáky. V ústřední knihovně a ve všech… Číst dále… »

Hodina Země 2022

16.Březen 2022

CLAIRO konference: K životu příjemná a klimaticky odolná města

2.Březen 2022

Dovolujeme si vás pozvat na online konferenci CLAIRO konference: K životu příjemná a klimaticky odolná města organizovanou vedoucím partnerem projektu CLAIRO, městem Ostravou, která proběhne dne 22…. Číst dále… »

Jarní detox cyklostezky kolem Ostravice

18.Únor 2022

Město Ostrava a magistrátní tým se opět zapojí do celorepublikové akce „Ukliďme Česko“. Dobrovolníci se sejdou ve svěžím, jarním termínu, který proběhne o dubnovém víkendu…. Číst dále… »