V květnu tohoto roku podpořila společnost OZO Ostrava devět projektů v rámci jí vyhlášených tematických výzev Zelená pro Ostravu. Celková částka byla oproti loňskému roku navýšena na téměř 850 tisíc korun, což je více než dvojnásobek. Stejně jako v prvním ročníku, i letos byly podpořeny originální návrhy dotýkající se nejrůznějších oblastí života ve městě a přispívající k edukaci obyvatel všech generací.

„Jsou to smysluplné aktivity zaměřené na zvýšení míry využívání odpadu a zvelebování životního prostředí,“ objasňuje jednatel OZO Ostrava Karel Belda .

Realizace projektu Komunitní park Tržnice je v plném proudu

Z prostředků společnosti tak vzniká například projekt Kulturního centra Cooltour Ostrava „Komunitní park Tržnice“ na Černé louce a jeho realizace je v plném proudu. Není se co divit, protože jednou z podmínek tematických výzev je realizace projektů do konce listopadu. V nových dřevem obložených vyvýšených záhonech roste zelenina, bylinky i kytičky, navíc v OZO substrátu a celý areál se postupně zaplňuje. Ještě je co dodělávat, ale už teď je na miniareál v srdci Černé louky radost pohledět. Společně s OZO Ostrava se i my těšíme se na dokončení projektu letos na podzim!