Přes šedesát tisíc špatně zaparkovaných aut ročně v Ostravě je jednou z hlavních příčin, kdy nejsou vyprázdněny kontejnery na odpad. Nejproblematičtějšími lokalitami jsou například křižovatka ulic Veleslavínovy a Husovy v centru města nebo sídliště Dubina, sídliště Výškovice, oblast kolem ulice Patrice Lumumby v Zábřehu nebo dvorní části Hlavní třídy v městském obvodu Poruba.

„Pokud naši řidiči nemohou danou ulicí kvůli špatně zaparkovaným vozidlům projet, nemohou být ani vyprázdněny kontejnery v ní umístěné. Lidé žijící v těchto lokalitách si pak stěžují na přeplněné kontejnery a na to, že jsme zapomněli přijet. Nezapomněli. Trasy i pravidelné termíny jízd sběrných vozů jsou přesně dány, každé vozidlo je navíc opatřeno GPS, ze které je patrné, kdy a kde se pohybovalo. Jenže naši řidiči nejsou kouzelníci, aby projeli prostorem užším, než je vůz, za jehož volantem sedí,“ konstatuje Vlaďka Karasová ze společnosti OZO Ostrava.

Někteří majitelé vozů ignorují dopravní značení a předpisy a svá auta odstaví, kdekoli se jim zamane. Hlavně, že zaparkují. Na taková místa se pak svozové vozy OZO musí vracet a to prodlužuje čas na svoz kontejnerů. Se zprůjezdněním „ucpaných“ komunikací pomáhá Městská policie Ostrava a neukázněným řidičům hrozí i nařízení nuceného odtahu jejich vozidla.


Zdroj informací: Tisková zpráva OZO Ostrava s.r.o.