Tým ostravského magistrátu se v rámci celorepublikové akce „Ukliďme Česko“ dne 17. září dopoledne pustil do úklidu části lesoparku Benátky. Pod vedením náměstkyně primátora Kateřiny Šebestové a za přispění náměstkyně primátora Zuzany Bajgarové účastníci nasbírali 840 kilogramů odpadků.

V lesoparku navíc brzy začne rozsáhlá revitalizace. Jedním z jejích prvních viditelných výsledků bude  crosspark, který by už od jara příštího roku měl sloužit veřejnosti.

Úklid se konal ve spolupráci se společností HSF System, která je dlouhodobým podporovatelem cyklistiky v Moravskoslezském kraji a na stavbu crossparku bude dodávat část vybavení. K úklidu se v hojném počtu přidali také studenti Gymnázia Prigo a členové A Bike Clubu Ostrava. Přestože Ostrava, včetně blízkého okolí, byla přes sobotní dopoledne plná jiných větších akcí, dobrovolníků na akci Ukliďme Ostravu se nakonec sešlo kolem čtyřiceti.  Někteří z nich přišli dokonce se svými čtyřnohými parťáky a do úklidu se s vervou zapojily i nejmenší děti.

V pytlích nejčastěji končily kabely, PET lahve, drobný odpad, ale také pneumatiky nebo třeba taška na kolečkách i oblečení. V dost velkém počtu bohužel také injekční stříkačky. Na místo pak proto volali i MPO, která si tento materiál převzala a odevzdala ho k likvidaci jako nebezpečný odpad.