Co je Sulawesi Keepers, kde se nacházejí „sladkovodní Galapágy“, co je ohrožuje a proč je nutné je zachránit? Na tyto i další otázky najdete odpovědi na přednášce, která se uskuteční ve středu 3. května od 16 hodin v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava

Ostrov Sulawesi vyniká jedinečnou sladkovodní faunou. Ve starých vulkanických jezerech žijí desítky druhů ryb a bezobratlých (krevety, plži, krabi), které nenajdeme nikde jinde na světě. Krevety se svou barevností vyrovnají mořským, plži mají také různě zbarvená těla a délku ulity až 9 cm, takže jsou skutečně nepřehlédnutelní. Endemických druhů bezobratlých je ale mnohem více, tyto dvě skupiny jsou však typicky sulaweským unikátem. Některé druhy zatím nejsou vědecky popsány a mnohé ani objeveny. Než se tak stane, mohou být ale už nadobro ztraceny! Na přednášce Vám Markéta Rejlková představí tyto jedinečné skvosty indonéského ostrova a také to, co tuto endemickou faunu ohrožuje. Ve snaze těmto živočichům pomoci založila Sulawesi Keepers – mezinárodní iniciativu propojující akvaristy, vědce, zoologické zahrady a další ochranářské organizace s místními komunitami na Sulawesi ve snaze zabránit vyhubení druhů.

Název přednášky: Sulawesi Keepers: zachráníme společně „sladkovodní Galapágy“?

Přednášející: Markéta Rejlková, Zoologická zahrada a botanický park Ostrava

Termín: středa 3. května 2023 od 16:00 hod.

Místo konání: přednáškový sál u vstupu do zoo

Krevetka Caridina woltereckae (D.Wong)

Realizaci přednášky finančně podpořil Moravskoslezský kraj. Vstup na přednášku je zdarma.

Nestihli jste některou z našich přechozích přednášek? Pak ji můžete zhlédnout na https://www.zoo-ostrava.cz/cz/akce-v-zoo/prednasky-v-zoo/.