Aktualizace: 24.01.2019 v 09:58 Smogová situace pro aglomeraci OKFM byla odvolána.

Dnes 24. ledna 2019 v brzkých ranních hodinách byla Českým hydrometeorologickým ústavem pro aglomeraci Ostrava, Karviná, Frýdek-Místek odvolána REGULACE, která byla vyhlášena z důvodu vysokých koncentrací suspendovaných částic PM10. Dříve vyhlášená SMOGOVÁ SITUACE však nadále trvá. Ve vydaném bulletinu dále ČHMÚ upozorňuje na opětovnou možnost vyhlášení REGULACE. 

Přehled vydaných upozornění ČHMÚ k aktuální kvalitě ovzduší

24.01.2019 v 02:08 odvolání regulace

20.01.2019 v 14:02 vyhlášení regulace

20.01.2019 v 11:32 vyhlášení smogové situace

Doporučení ke zmírnění následků smogové situace

ČHMÚ ke zmírnění následků smogové situace doporučuje zdržet se při pobytu pod širým nebem zvýšené fyzické zátěže spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. Doporučení platí zejména pro osoby s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, starším lidem a malým dětem. Je doporučeno také maximálně omezit využívání dopravních prostředků se spalovacím motorem a přednostně používat veřejnou dopravu. Obyvatelé tak přispějí ke zlepšení aktuální špatné kvality ovzduší, neboť emise ze spalovacích motorů se významně podílejí na zvýšených koncentracích suspendovaných částic PM10 a oxidu dusičitého.

Aktuální výhled vývoje rozptylových podmínek

Aktuální předpověď počasí předpokládá rozptylové podmínky pro Moravu a Slezsko na dnes „většinou dobré“, na pátek a sobotu pak „mírně nepříznivé až místy až dobré“.


Zdroj: www.chmi.cz