Program Tvoříme prostor se skládá z několika dílčích výzev. Veškeré informace zájemci o dotaci, a to včetně přihlášky, najdou na webu www.tvorimeprostor.cz. Projekt je nutné uskutečnit pouze na území města Ostravy.
O dotaci smí žádat nepodnikající fyzická osoba nebo nestátní neziskové organizace působící na území celé České republiky: spolek, ústav, obecně prospěšná společnost, nadace, nadační fond, a dále také bytové družstvo či společenství vlastníků jednotek. Maximální výše dotační podpory určené na jeden projekt činí 50 0000 korun, město ale podpoří i nápady s nižším rozpočtem. Jde hlavně o komunitní nápady, je tedy důležité zapojit další nadšence.
První krok spočívá v pouhém zaslání projektového záměru a rozpočtu na e‑mail tvorimeprostor@ostrava.cz. Aktuálním termínem k odevzdání projektových záměrů do prvního kola je 5. února 2024 včetně.
Následuje tříkolové hodnocení. Kompletní žádost o dotaci včetně všech povinných příloh se podává až do třetího kola. Přílohy ke stažení i s harmonogramem všech šesti výzev jsou k dispozici na webu Tvoříme prostor.
Komu je dotace určená?
Žádat o dotaci může nepodnikající fyzická osoba nebo nestátní neziskové organizace působící na území celé České republiky: spolek, ústav, obecně prospěšná společnost, nadace, nadační fond, a dále také bytové družstvo či společenství vlastníků jednotek. Maximální výše dotační podpory určené na jeden projekt činí 500 000 Kč, rádi ale podpoříme i nápady s nižším rozpočtem. Podporujeme komunitní nápady, je tedy důležité zapojit další nadšence.
Přihlásit se je jednoduché, zkuste to taky!
Prvním krokem je pouze zaslání projektového záměru a rozpočtu na e-mail TVORIMEPROSTOR@OSTRAVA.CZ. Nejbližší termín pro odevzdání projektových záměrů do prvního kola je 5. 2. 2024 včetně. Následuje tříkolové hodnocení. Kompletní žádost o dotaci včetně všech povinných příloh se podává až do třetího kola. Přílohy ke stažení včetně harmonogramu všech šesti výzev naleznete na webu Tvoříme prostor.
Dotační program má také regionální přesah. Tvoříme prostor totiž vybrali odborníci z Evropské komise do katalogu dobrých praxí. Ten zmiňuje 30 příkladů ze 17 členských států Evropské unie. Ostrava tak spolu s Helsinkami, Bordeaux nebo Barcelonou inspiruje další města k úpravě veřejných míst.
Více informací najdete na www.tvorimeprostor.cz, Facebooku či Instagramu.