Tuto sobotu 7. 4. se v rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko! v Ostravě uskuteční několik dobrovolnických úklidových akcí. V centru města Ostravy vyrazí do terénu tým z řad pracovníků Magistrátu města Ostravy vedený primátorem Tomášem Macurou a Kateřinou Šebestovou, jeho náměstkyní pro životní prostředí vyráží dopoledne mezi 10 a 12 hodinou dopoledne uklidit okolí areálu Miniuni v centru města (za Divadlem Antonína Dvořáka). Připojí se také úřad obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a spolupráci přislíbila také Ostravská univerzita. Kdo tedy nechce zůstat pozadu a přeje si zažít dobrý pocit, že udělal něco pro přírodu i pro sebe, může se na tuto akci přihlásit prostřednictvím e-mailu uklidmecesko@ostrava.cz, a to do 5. dubna.  Zájemcům budou obratem sděleny podrobnosti. Účastníci potřebují jen vhodné oblečení a dobrou náladu. Ochranné rukavice, pytle i kontejner zajistí městská společnost OZO Ostrava.

Uklízet se ale také bude ve Staré Bělé, v okolí Zábřežky v městském obvodu Ostrava-Jih nebo Polanecká niva v CHKO Poodří. Kdo se zapojí do úklidu jiné lokality v rámci Ostravy a pošle na e-mail uklidmecesko@ostrava.cz fotky, získá od magistrátu odměnu.

Připojení se do národní akce Ukliďme Česko je jednou z aktivit ostravské kandidatury na titul European Green Capital 2020.


Kampaň Ukliďme svět, ukliďme Česko! vychází z mezinárodních iniciativ Clean Up the World! a Let´s do it! Smyslem a cílem těchto akcí je zbavit okolí odpadků a přispět tak ke zlepšení společného životního prostředí! Více informací najdete na www.uklidmecesko.cz