Den Země v Knihovně města Ostravy

19.Duben.2022

Od jarních měsíců se potýkají zvířata se suchem. Přirozených zdrojů vody ve městě ubývá, proto budeme v Knihovně města Ostravy v rámci kampaně Den Země vyrábět pítka pro ptáky. V ústřední knihovně a ve všech pobočkách KMO bude od 19. 4. do 22. 4. probíhat tvůrčí dílna Ptačí svět. Pro zájemce budou připraveny květináče a misky, z nichž si budou moct vytvořit a dle vlastní fantazie vyzdobit pítko pro ptáčky třeba na svůj balkon či zahradu.

Den Země si budeme během dubna se čtenáři připomínat i prostřednictvím dalších aktivit. Děti se mohou těšit na různé soutěže, testy a výtvarné dílny. Také program vybraných klubů pro rodiče s nejmenšími dětmi bude tematicky zaměřen. V pobočce Podroužkova je přichystána soutěž pro celou rodinu, ve výškovické knihovně si mohou návštěvníci vyměnit pokojové rostliny. Kompletní nabídka akcí je uvedena v programu.

Těšíme se také na společné setkání se všemi, kdo se zastaví u našeho stánku ve Výukovém areálu Bělský les, kde organizuje Den Země Středisko volného času v Ostravě-Zábřehu. Dne 21. dubna od 9.00 hod. zde budeme pořádat ekologicky zaměřené soutěže a hry na téma „Jsme to, co jíme“?

U příležitosti Dne Země se knihovna zapojila také do kampaně Čas pro přírodu neziskového projektu REMOBIL. Sbírka starých a nepotřebných mobilních telefonů a dalšího příslušenství bude probíhat do 30. 4.

Projekt Den Země je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.