Evropský týden mobility 2021

6.Září.2021

Téma letošního roku je „Bezpečně a zdravě udržitelnou dopravou“ Cestovat zdravě = cestovat udržitelně. Což je slogan, kterým budou pořadatelé vyzývat k akci a k zapojení se do každoroční iniciativy Evropské komise, která upozorňuje na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a inspiruje k možným řešením. Letos navíc ETM slaví 20 let!

Pěšky do školy 2021

Děti, školy a rodiče se také mohou zapojit do akce Pěšky do školy, která si dává za cíl zdravě a aktivně strávit začátek dne a zároveň napomoci bezpečnějšímu a zdravějšímu prostředí v okolí škol.

Více informací k Pěšky do školy

Do práce na kole

Na kole, koloběžce, pěšky nebo poklusem. Zkuste si zkrácenou verzi tradiční květnové výzvy Do práce na kole a (alespoň) 13 dní nechte auto doma (13.9.-26.9.). Anonymizovaná data o aktivních a udržitelných cestách pomohou při jednání o zlepšování infrastruktury pro kola i pěší. Udělejte něco pro svou kondici i své město! Pořádá AutoMat a místní organizátoři a organizátorky v 50 městech. Registrace od 1.9.

Více informací k Zářijové výzvě do práce na kole

Sousedské slavnosti Zažít město jinak

Ulice bez aut, zato plné her, domácích dobrot, hudby, divadla, přednášek, workshopů a především sousedské pohody zažijete 18.9. Šestnáctý ročník slavností Zažít město jinak nese podtitul „Návod k sestavení“ a pomáhá všem obyvatelům města přemýšlet o tom, jak by si chtěli veřejný prostor ve svém okolí sestavit. Zažít město jinak pořádá spolek AutoMat a stovky místních organizátorů a organizátorek.

Více informací k Zažít město jinak