Prodejní výstava minerálů, fosilií a výrobků z přírodnin

8.Říjen.2018

Tradiční prodejní výstava minerálů, fosilií a výrobků z přírodnin. Mineralogické setkání se bude opět konat v aule školy v Ostravě-Porubě od 9 do 14:30 hodin. Přes sto vystavovatelů z Čech, Moravy, Slovenska a Polska zde nabídne ke zhlédnutí i zakoupení minerály či zkameněliny z lokalit celého světa, odbornou literaturu a řadu dalších předmětů, které se váží ke geologii a hornictví. Návštěvníky také jistě zaujmou dekorační předměty z přírodnin či autorské šperky vyrobené s využitím nerostů.

Součástí akce bude i doprovodný program “Geolog v akci“ připravený pořádající Hornicko-geologickou fakultou. Zájemci se budou moci podívat, jak se brousí a leští kameny, jak a čím se vrtá do hornin, zkusit si vyrýžovat zlatinku či se jen tak pobavit u připravených geoher. K vidění bude i bezpilotní letoun a dron, který se využívá při geodetických pracích nebo ukázky virtuální reality. Ve 12 hodin se pak uskuteční v učebně auly geovědně-cestopisná přednáška.

Návštěva zdarma přístupných geologických sbírek školy, které se nacházejí vedle auly v budově Geologického pavilonu, dokreslí příjemné sobotní setkání s krásou a zajímavostmi neživé přírody.