V průběhu vánočních svátků a na Silvestra přijedou popeláři v Ostravě  vysypat popelnice a kontejnery v běžných svozových dnech a v obvyklých termínech, v případě potřeby vyjedou i na mimořádné svozy. Sběrné dvory OZO budou mít omezený provoz.

Pravidelný svoz směsného i separovaného odpadu bude během celých Vánoc i na Silvestra probíhat beze změn. Jen na Nový rok, tedy 1. ledna, vyjedou pouze vozidla určená na tzv. obdenní rajony, což se týká velkých ostravských sídlišť. Ostatní sobotní svozy budou provedeny o den později, v neděli 2. ledna.

O vánočních svátcích, kdy se lidé častěji navštěvují, bývá problém se špatně zaparkovanými vozidly ještě zásadnější než v jiných dnech roku. Společnost OZO proto vyzývá motoristy, aby se svými auty neparkovali před kontejnery. Pokud se svozová technika k nádobám na odpad nedostane, OZO těžko může zaručit jejich včasné vyprázdnění. V případě přeplněných kontejnerů je pak třeba počkat na jejich uvolnění, nebo najít nejbližší volný kontejner. Na zem ke kontejneru odpad v žádném případě nepatří.

Ve všech dnech státních svátků budou uzavřeny sběrné dvory OZO, ve všedních dnech mezi svátky budou v provozu podle běžné provozní doby. Na Silvestra bude otevřeno jen 5 největších sběrných dvorů (Kunčice, Poruba, Přívoz, Třebovice a Zábřeh), a to jen do 14 hodin. Zavřeno bude i v neděli 2. ledna 2022.

Reuse centrum Ostrava bude mít od Štědrého dne až do Nového roku zavřeno. Od 4. 1. 2022 bude opět v provozu.

Všechny nezbytné informace jsou uvedeny na webu ozoostrava.cz i na facebookovém a instagramovém profilu společnosti OZO Ostrava.