Před nedávnem jsme vás informovali o projektu REMOBIL, který si klade za cíl zabránit hromadění vysloužilých přístrojů v domácnostech. Z každého sebraného mobilu získal příspěvek 10 korun Mobilní hospic Ondrášek, působící v Moravskoslezském kraji.

„Od února do konce května se připojil i Magistrát města Ostravy a naši pracovníci se umístili na prvním místě, odevzdali 364 starých mobilních telefonů,“ řekla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

Tento počet vysloužilých telefonů je ekvivalentem snížení emisí oxidu uhličitého o 577 kilogramů, úspora pitné vody 10 883 litry nebo snížení počtu virtuálně najetých kilometrů běžným autem o 3520. Příspěvek na aktivity Ondráška činil v součtu 3 640 korun.

Celkem se podařilo sesbírat 1519 mobilních telefonů a mobilní hospic dostane příspěvek ve výši 15 190 korun. Pomoc přírodě je také značná, recyklací odevzdaných starých mobilů a využitím surovin z nich získaných se ušetřilo 45 418 litrů pitné  vody. Největší podíly na sběru mobilů pro Mobilní hospic Ondrášek mají:

zaměstnanci Magistrátu města Ostravy 364 odevzdaných mobilů
zaměstnanci společnosti Vítkovice, a.s. 191 mobilů
zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezkého kraje 79 mobilů
zaměstnanci společnosti Trenkwalder a.s. 77 mobilů
jednotlivci 302 mobilů

 

 

 


Více na facebook.remobil  a na webových stránkách remobil.cz